XBOX ONE

Σελίδα 5 από 40 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Απ: XBOX ONE

Δημοσίευση από Postfire Την / Το 11th Νοέμβριος 2013, 19:22

της πουτανας θα γινει
Postfire
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 37555
Τόπος : Πειραιας
Ατάκα : make your choice...
Registration date : 15/10/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από aorpanos Την / Το 11th Νοέμβριος 2013, 19:26

Ρε παιδια δεν ειναι η πρωτη φορα που συμβαινουν αυτα και σιγουρα δεν θα ειναι η τελευταια.... Θυμηθειτε τα λογια μου. Τι πανικος θα γινει στο PSN την πρωτη μερα κυκλοφοριας της κονσολας οταν θα πεσουν ολοι μαζι να κατεβασουν το Day One Update.... Ποσες ωρες θα κανουν να κατεβασουν 300 mb... η' τι θα γινει οταν ολος αυτος ο κοσμος δοκιμασει να παιξει COD ονλαιν ..... Αν δεν "πεσει" το Psn τις πρωτες μερες δεν θα πεσει ποτε.... Τα ιδια ακριβως θα ισχυουν και για το Xbox Live, ισως σε μικροτερο βαθμο γιατι θα χει πουλησει πολυ λιγοτερες κονσολες....
aorpanos
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 2175
Τόπος : Koridallos
Ασχολίες : Cab Drive
Ατάκα : Ετσι για το Rock
Registration date : 21/01/2008

http://rockmelodic-radio.com/

Δημοσίευση από cyrax Την / Το 11th Νοέμβριος 2013, 20:22

Εδω δεν ειχε προβλημα το Wii U που η nintendo εχει χαλια δικτυο θα εχει το PS Και το XB.

Επισης θα δωθει για κατεβασμα και απο τα site τους (τουλαχιστον για το PS4), οποτε το κανεις με στικακι ακομα πιο γρηγορα.

Οσον αφορα το DRM του XB1, απλα η κονσολα εχει μπλοκαριστει και δε παιζει τπτ, δεν εχει να κανει με DRM αλλα με console ban, η MS προφανως ειναι χεσμενη για το αποτελεσμα των περισσοτερων παιχνιδιων στο μηχανημα της και κανει damage control, μεχρι να βγει δημοσια το μηχανημα.
cyrax
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 1162
Registration date : 04/09/2012

Δημοσίευση από dlevel Την / Το 13th Νοέμβριος 2013, 13:16

Καλησπέρα,

Έχω καιρό να παρακολουθήσω το forum κυρίως γιατί πούλησα το xbox μου και έμεινα με ps3.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, λόγο του ότι ετοιμάζομαι κ εγώ για την απόκτηση "next-gen" κονσόλας, να δω και την πλευρά των xbox fans, και επειδή δεν θα ήθελα να διαβάσω 100+ σελίδες thread, θα ήθελα αν κάποιος έχει χρόνο να μου πει με λίγα λόγια, για πιο λόγο να προτιμήσω το xbox one από το ps4 και να δώσω αυτά τα 100 ευρώ παραπάνω ( που βασικά και το ps4 θα το πάρω 500 διότι έχω δει το bundle με game-camera-extra controller ).

να σημειώσω ότι είμαι ps plus user και δεν με πειράζει να πληρώσω το 50αρι το χρόνο για xbox gold η ps plus, δλδ το θεωρώ δεδομένο έξοδο.

επίσης δε θα ήθελα να το πάμε σε fanboism απαντήσεις, και δεν είναι ο σκοπός του post μου κάτι τέτοιο, να προσθέσω οτι όλα μου τα pc έχουν windows 8, οπότε ούτε κάτι ενάντια στην MS έχω, απλά θέλω κάποιος να μου πει γιατί να μην πάρω ps4 και να προτιμήσω το x1.

ευχαριστώ εκ των προτέρων.
dlevel
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 496
Τόπος : Π.Φάληρο
Registration date : 21/05/2009

Δημοσίευση από rage Την / Το 13th Νοέμβριος 2013, 13:26

Απο την αρχη μεχρι το τελος τυλαχιστον εμενα η ms με εχει απογιητευσει φετος... ειδικα μετα και τα frame drops που ειδαμε... οπως επισης την απουσια του ring στο φορζα...

Δυστηχως αλλα φετος... ps4 και μια καρτα για το pc...
rage
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 903
Τόπος : Λαρισα
Ατάκα : AssDicted
Registration date : 19/10/2010

Δημοσίευση από aorpanos Την / Το 13th Νοέμβριος 2013, 15:29

Αν ειναι να αγορασεις μεσα στο 2014 κονσολα και εγω θα προτινα Ps4...... (μην κοιτας οτι εχω το Χ1 σαν αβαταρ και εγω αν ειναι να παρω κονσολα το 14 το Ps4 θα αγοραζα..... Το Χ1 παει για το 15 πρωτα ο θεος)
aorpanos
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από Totti10 Την / Το 13th Νοέμβριος 2013, 15:34

Να ρωτησω κατι?Το ΟΝΕ θα παιζει μαξιμουμ 900ρ και το πς4 μεχρι και 1080ρ η λαθος καταλαβα απο καποιο ξενο σαιτ?Γενικα απο πλευρας γραφικων τι παιζει ξερουμε?Η περιμενουμε να κυκλοφορησουν οι κονσολες για να δουμε?
Πολυ μπερδεμα...Να ξερουμε ρε παιδι μου τι θα παρουμε επιτελουςRolling Eyes 
Totti10
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 237
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 23/10/2010

Δημοσίευση από aorpanos Την / Το 13th Νοέμβριος 2013, 15:40

Απο τι φαινεται στα πιο πολλα multiplatform η αναλυσης του One θα ειναι πιο κατω απο του PS4.... Τωρα για τα exclusive παιζουν οι αναλυσεις στο One απο 720p - 1080p (αναλογα το παιχνιδι) . Στο Ps4 το Killzone και το Cnack θα ειναι 1080p. Παντα για το Single Player κομματι μιλαω.
aorpanos
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από dlevel Την / Το 13th Νοέμβριος 2013, 15:41

ωραία, και πως δικαιολογήται η τιμή του να είναι πάνω απο του ps4? ρωτάω πραγματικά μήπως έχει κάτι που δεν ξέρω
dlevel
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από greenstation Την / Το 13th Νοέμβριος 2013, 15:44

ναι ειναι και αποδικωποιητης τηλεορασης αλλα για τους αμερικανους μονο... μην ξεχναμε εχει και το κινεκτ μεσα το πακετο
greenstation
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 2241
Registration date : 29/07/2009

Δημοσίευση από dlevel Την / Το 13th Νοέμβριος 2013, 15:46

δεν μου λέει κάτι αυτό, με 500 έχεις το ps eye και game και 2ο gamepad.
dlevel
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από aorpanos Την / Το 13th Νοέμβριος 2013, 15:50

Τωρα ζητας να σου αναλυσουμε την τιμολογιακη πολιτικη της M$??? Πιθανον το Kinect να ειναι ακριβοτερο απο την καμερα του PS4..... Εικαζω χωρις να εχω στοιχεια στα χερια μου.
aorpanos
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από dlevel Την / Το 13th Νοέμβριος 2013, 15:53

οχι δε ζητάω αυτό, απλά προσπαθώ να καταλάβω μήπως έχει καποια features τα οποία μου ξεφεύγουν. Γιατί απο τα λίγα που διάβασα βλέπω οτι είναι ένα πιο αδύναμο μηχάνημα σε ακριβότερη τιμή.

Αυτό που είπες για την tv και την usa ίσως είναι ενα added value για εκεί.
dlevel
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από Totti10 Την / Το 13th Νοέμβριος 2013, 15:54

Μαλιστα,δηλαδη οι μεχρι στιγμης ενδειξεις για τις 2 κονσολες ειναι οτι καλυτερα γραφικα θα πρεπει να περιμενουμε απο το πς4,με εξειρεση τα αποκλειστικα παιχνιδια του ΟΝΕ.Νομιζω οτι σιγα σιγα θα πρεπει να δημιουργηθει μια νεα ενοτητα που θα ειναι συγκριτικο μεταξυ των 2,ετσι ωστε ολοι οσοι απο εμας που δεν γνωριζουμε πολλα τεχνολογικα πραγματα,να μπορουμε να βλεπουμε τις διαφορες στις 2 κονσολες και να μπορεσουμε ετσι να αποφασισουμε ποια θα αγορασουμε...
Totti10
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από dlevel Την / Το 13th Νοέμβριος 2013, 16:00

Δεν εννοώ για γραφικά day1, αλλά για γραφικά όταν πιεστεί η κονσόλα μετά απο 2-3-5 χρόνια. και επίσης για τα exclusives που όπως είδαμε στο ps3 ήταν περισσότερα απο xbox ( τα ποιοτικά ).

εγώ να δεχτώ οτι είναι τόσο μικρή η διαφορά και να μη την λάβω υπόψιν, ΓΙΑΤΙ να δώσω περισσότερα χρήματα ? αυτό προσπαθώ να καταλάβω, και δεν το ρωτάω με τη παραμικρή δόση ειρωνείας, ειλικρινά θέλω να μάθω για να δω μήπως πρέπει τελικά να περιμένω το x1
dlevel
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από fits79 Την / Το 13th Νοέμβριος 2013, 16:03

Totti10 έγραψε:Μαλιστα,δηλαδη οι μεχρι στιγμης ενδειξεις για τις 2 κονσολες ειναι οτι καλυτερα γραφικα θα πρεπει να περιμενουμε απο το πς4,με εξειρεση τα αποκλειστικα παιχνιδια του ΟΝΕ.Νομιζω οτι σιγα σιγα θα πρεπει να δημιουργηθει μια νεα ενοτητα που θα ειναι συγκριτικο μεταξυ των 2,ετσι ωστε ολοι οσοι απο εμας που δεν γνωριζουμε πολλα τεχνολογικα πραγματα,να μπορουμε να βλεπουμε τις διαφορες στις 2 κονσολες και να μπορεσουμε ετσι να αποφασισουμε ποια θα αγορασουμε...
Εχω ανοιξει vs τοπικ φιλε που μπορειτε να μιλησετε για ολα αυτα που λες.
fits79
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 16500
Registration date : 31/01/2008

Δημοσίευση από greenstation Την / Το 13th Νοέμβριος 2013, 16:04

φιλε μου απλα δεν δινεις χρηματα...το XBOX καποια στιγμη θα χασει την αξια του και θα πεσει η τιμη του αισθητα σε αντιθεση με τα μηχανηματα της σονυ που και μεταπωληση θα εχει ας πουμε και βαση λογικης αφου ειναι πιο δυνατο θα αντεξει περισσοτερο οταν φτασουν οι προγραμματιστες στα ακρα
greenstation
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 2241
Registration date : 29/07/2009

Δημοσίευση από dlevel Την / Το 13th Νοέμβριος 2013, 16:07

καλά στο τέλος θα πάρω και ένα xbox, όπως έγινε και με την προηγούμενη γενιά, απλά μιλάω για την πρώτη κονσόλα που όπως φαίνεται θα είναι το Ps4, απλα επειδή όντως δε το έχω ψάξει με το xbox1 καθόλου, έχω μείνει σε αυτά που λέει η κοινή γνώμη, και ήθελα να τα διασταυρώσω με τους fans σε ένα xbox forum.

ευχαριστώ.
dlevel
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από Totti10 Την / Το 13th Νοέμβριος 2013, 16:09

ΟΚ τωρα το ειδα το θεματακι...Ευχαριστω fits
Totti10
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από fits79 Την / Το 13th Νοέμβριος 2013, 16:25

greenstation έγραψε:φιλε μου απλα δεν δινεις χρηματα...το XBOX καποια στιγμη θα χασει την αξια του και θα πεσει η τιμη του αισθητα σε αντιθεση με τα μηχανηματα της σονυ που και μεταπωληση θα εχει ας πουμε και βαση λογικης αφου ειναι πιο δυνατο θα αντεξει περισσοτερο οταν φτασουν οι προγραμματιστες στα ακρα
ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ ποια ολοι που εχετε και διατυμπανιζεται οτι το ps4 οπως λεγατε και για το ps3 οτι επειδη ειναι δυνατοτερο τεχνολογικα θα εχει και καλυτερα παιχνιδια.
Αυτο το επιχειρημα το διαψευσε ποιο πανυγιρικα απ' ολα το xbox360 σε αντιθεση με το ps3 αφου τα περισσοτερα αν οχι ολα τα multiplatform games ηταν καλυτερα σε αυτο παρολο που τεχνολογικα ηταν ποιο αδυνατο απο το ps3.
Τρανταχτο παραδειγμα το παιχνιδι bayonetta 1. Δες το και στις δυο κονσολες και μετα ελα πες μου ποια ειναι ποιο δυνατη και ποια οχι με το αποτελεσμα που βλεπεις στην τηλεοραση σου.

Οποτε που καταληγουμε???
Οτι ναι μεν παιζει ρολο το ποσο δυνατη ειναι μια κονσολα αλλα ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΡΟΛΟ......

Και οσο για την μεταπωλητικη αξια που λες παλι δεν ισχυει γιατι και ps3 μπορεις να βρεις πολυ φτηνα πλεον αλλα και xbox360 οποτε για ακομα μια φορα παλι διεψευδεσαι απο τις τιμες που κυκλοφορουν....

Παντως αυτα τα ποστ παιδια ειναι ποιο σωστα στο vs τοπικ ετσι δεν ειναι?
fits79
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από dlevel Την / Το 13th Νοέμβριος 2013, 16:33

σωστός σε αυτό, αλλα ο λόγος ήταν ο cell επεξεργαστής, δεν υπάρχει αυτο στο ps4 πια.

επίσης οσο αναφορά για το vs, ναι εκεί αντιστοιχεί το δικό σου μήνυμα, μέχρι στιγμής μιλάγαμε πολιτισμένα και ζήταγα τη γνώμη για το x1. σε θυμάμαι απο παλιά εσένα τώρα που το λέμε... χεχε ηρέμησε mate.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την dlevel στις 13th Νοέμβριος 2013, 16:35, 1 φορά
dlevel
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από ItsDanik Την / Το 13th Νοέμβριος 2013, 16:35

Σημασια στο τελος της ημερας εχει οτι το PS3 ηταν καλυτερη κονσολα λογω παιχνιδιων, ποιοτητας κατασκευης, δωρεαν online κλπ...
Tωρα για το bayonetta και το mayonetta χεστηκαμε οταν υπαρχουν στην μια πλατφορμα παιχνιδια οπως το last of us...
ItsDanik
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 7532
Τόπος : Athens
Registration date : 22/12/2008

Δημοσίευση από fits79 Την / Το 13th Νοέμβριος 2013, 16:36

dlevel έγραψε:σωστός σε αυτό, αλλα ο λόγος ήταν ο cell επεξεργαστής, δεν υπάρχει αυτο στο ps4 πια.
Οχι μονο.
Ο λογος ηταν οτι ητανε τρομερα ποιο δυσκολο στο προγραμματισμο σε αντιθεση με το 360 και στο οτι πολλες εταιριες εκτος απο τα studio της sony δεν ασχολιωντουσαν οσο επρεπε να βγαλουν πραγματικα καλα παιχνιδια.

Αν ασχολιωντουσαν οσο επρεπε τοτε θα εβγαζαν πραγματικα πολυ καλα παιχνιδια οπως εκαναν τα sony studios...

Τυχαιο.... ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ....

ItsDanik έγραψε:Σημασια στο τελος της ημερας εχει οτι το PS3 ηταν καλυτερη κονσολα λογω παιχνιδιων, ποιοτητας κατασκευης, δωρεαν online κλπ...
Tωρα για το bayonetta και το mayonetta χεστηκαμε οταν υπαρχουν στην μια πλατφορμα παιχνιδια οπως το last of us...
Κλασικα βλεπεις το δεντρο και χανεις το δασος....

Το the last of us ειναι αποκλειστικο παιχνιδι της sony ετσι δεν ειναι?
Οποτε ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΑ τα παιχνιδια γιατι ειναι λιγο δυσκολο εως αδυνατο αποκλειστικα παιχνιδια της καθε κονσολας να ειναι φολα.

Και το bayonetta1 που ειπα το ειπα σαν παραδειγμα αλλα εσυ δεν το καταλαβες...

Αν θελετε να το συνεχισουμε ελατε στο vs γιατι εδω ειμαστε oftopic.
fits79
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από ItsDanik Την / Το 13th Νοέμβριος 2013, 16:40

Δεν μας ενδιαφερει αν ειναι γιατι ασχοληθηκαν παραπανω οι μεν απο τους δε η αν ηταν πιο ευκολο στον προγραμματισμο. To αποτελεσμα μετραει.
"Με το PS3 περασαμε καλυτερα, το PS3 ηταν καλυτερο." Τοσο απλο ειναι. Το γιατι και το αν και το τι θα γινοταν κατω απο ιδανικες συνθηκες δεν πρεπει να μας αφορα σαν gamers.
ItsDanik
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 7532
Τόπος : Athens
Registration date : 22/12/2008

Δημοσίευση από fits79 Την / Το 13th Νοέμβριος 2013, 16:42

Η προσωπικη σου αποψη δεν ειναι και ο ΚΑΝΟΝΑΣ ξερεις.

Αυτη ειναι η απαντηση μου προς εσενα οτιδηποτε αλλο περι vs στο σωστο τοπικ.
fits79
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Σελίδα 5 από 40 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης