XBOX ONE

Σελίδα 37 από 40 Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Απ: XBOX ONE

Δημοσίευση από cyrax Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 00:45

Ενοικιασεις. Δοκιμαζεις πρωτα αυτο που θες να αγορασεις.

Demo's. Δοκιμαζεις πρωτα αυτο που αγοραζεις.

Δε νομιζω καποιος να κατηγορησε αυτους που πειρατευουν ουτε μιλησαμε για την ηθικη του πραγματος. Αυτο που λεμε ειναι οτι δεν βοηθαει η πειρατεια τις πωλησεις. Αν μη τι αλλο ζημια κανει.

Και θα σε ρωτησω ακομα μια φορα. Εχεις αγορασει οτι εχεις παιξει πειρατικο ? Γιατι δοκιμη δε σημαινει τερματιζω παω παρακατω. Δοκιμη σημαινει παιζω μια ωρα, γουσταρω αγοραζω, κατι που σε καλυπτει απο ενα demo ή μια ενοικιαση. Το εχεις κανει αυτο ?

Θα γενικευα αυτο που λες οτι η πειρατεια δινει σε αυτους που δεν εχουν να δωσουν συχνα, αλλα θα μπλεχτει το πραγμα, οποτε δεν εχει νοημα.
cyrax
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 1162
Registration date : 04/09/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από teocool Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 00:55

κ σ ξαναπανταω αν ειχα τα λεφτα θα το εκανα ναι
θα το δοκιμαζα πειρατικα κ μετα θα το αγοραζα
αυτη ειναι η προοπτικη μ κ αυτο θα κανω για το watchdogs παιχνιδι π demo δν θα παιξεις
οσο ειχα το 3ds ειχα πηξει στα demo κ πηρα 3 παιχνιδια π τα επαιξα στα demo
αν η κονσολα ηταν κ πλεον ειναι σπασμενη κ αν ειμαι λατρης των collectibles,κατι π ξερεις οτι ειμαι, ναι θα το δοκιμαζα με το gateway κ μετα θα τ αγοραζα αυθεντικο
οπως εσυ θετεις οτι η πειρατεια ειναι αρνητικη σ λεω οτι υπαρχουν κ αλλοι π την χρησιμοποιουν για εξυπνη αγορα χωρις να κατεβασουν ντεμο κ τα συναφη ουτε να εμπλακουν σε update firmware για κατεβασμα ντεμο
teocool
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 3031
Τόπος : Πύλος
Ασχολίες : Τα πάντα όλα και τα κοάλα τίποτα!
Ατάκα : WTF
Registration date : 07/11/2010

Δημοσίευση από cyrax Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 01:02

Mα αυτο σου λεω, γιατι να κατεβασεις πειρατικο ενω σε καλυπτει το demo.

Δεν εχει λογικη αυτο που λες.
cyrax
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από teocool Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 01:12

ποσα demos εχουν βγει π δειχνουν την πληρη εικονα ενος παιχνιδιου;;
δλδ θεωρεις οτι αυτο το ντεμο π σ δινουν ειναι η πιστη παρουσιαση του ολοκληρου παιχνιδιου;
σ θυμιζω οτι γισ το darksiders 2 τ ντεμο δν ειχε κανενα προβλημα κ οταν τ επαιξα οταν βγηκε το παιχνιδι δν τ αντεχες ουτε μια ωρα απο τις μαλακιες π ειχε, απο bugs frames κ αλλα π δν θυμαμαι
θυμαμαι τοτε π το χαμε θαψει τ παιχνιδι λογω προβλημστων κ προσπαθουσαν μετα μεσω tu να τ σταθεροποιησουν
παρομοια το castlevania 2
το ντεμο ξερεις καλα οτι δν ειναι σ κοβω ενα κομμστι απο το παιχνιδι κ στο δινω να παιξεις
σ δινω ενα μερος τελεια φτιαγμενο χωρις προβληματα κ μετα στο δινω να παιξεις αλλιως αν δεις οτι εχει προβληματα δν θα το αγορασεις
ωραια λοιπον σκεψου αυτο το πραγμα σε ενα νεο επιπεδο να το τεσταρεις ενα μεγαλο μερος του κ μετα να τ αγοραζεις
δν εχει λογικη; δν σ φαινεται πιο εξυπνο;;
κ για να τελειωνω
για μενα η πειρατεια συμφερει τον κατασκευαστη κονσολας κ τον gamer κανεναν αλλο
κ οπως ειπα παραπανω η εταιρια π δινει τ παιχνιδι της για συτη την κονσολα ειναι απλα μια μαριονετα ενα θυμα των πωλησεων μιας κονσολας τπτ αλλο
teocool
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από gkalas Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 01:43

To 99% που παιζουν πειρατικα δε θα αγοραζαν ποτε παιχνιδι.Οπως λεει και ο cyrax τα demos για αυτη τη δουλεια ειναι.Η πειρατεια κανει κακο παντου και στο λεω εγω που ειμαι τιγκα στο πειρατικο και με ενα μαγαζι που λογο πειρατειας ειναι ετοιμο να κλεισει.Ολα τα αλλα ειναι για να κοροιδευομαστε και να αγιοποιουμε το κλεψιμο που κανουμε στις εταιρειες.
gkalas
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 9953
Τόπος : Αθηνα
Ασχολίες : τιποτα
Registration date : 17/01/2008

Δημοσίευση από cyrax Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 01:44

Στο Playstation παντως τα demo ειναι απο το κανονικο παιχνιδι με time limit. Οτι ειναι να δεις θα δεις. Απο οσο ξερω το ιδιο παιζει και στο Xbox. Αρα αυτο που λες δεν ισχυει οποτε δε ξερω κατα ποσο εχεις ασχοληθει με demo's. Επισης αναφερεσαι σε προβληματα παιχνιδιων on release.

Δε γινεται να τα εχεις ολα δικα σου. Ιδανικα,καποιος που αγοραζει παιχνιδια δεν παιρνει τα παντα day one και οταν τα παρει τα θεματα εχουν λυθει, εκτος αν μιλαμε για μεγαλα releases, πχ last of us, gta που τα θες απο την πρωτη μερα + οτι με ενα review μαθαινεις αμεσως τα οποιαδηποτε προβληματα αρα και παλι οι λογοι που λες δεν ισχυουν.

Τον μονο που ωφελει η πειρατεια ειναι τον πειρατη. Τον κατασκευαστη πως τον ωφελει. Σου εδειξα με πωλησεις παραπανω οτι δεν τον ωφελει. Και μαλιστα αν ειναι οπως τα λετε και υπαρχουν τοσοι πειρατες, ειναι μαλακες οι Devs που βγαζουν παιχνιδια ? Θες δυο παραδειγματα που η πειρατεια εκανε ζημια ? Dreamcast και Wii. Το Wii αν δεις πωλησεις και attach rate ειναι στα ταρταρα και ασυμβατα το ενα με το αλλο, και αυτα τα βλεπεις τωρα στο Wii U.

Εγω παντως οποτε εχω παιξει πειρατικο εχω παιξει ειτε γιατι μου ηταν πανευκολο να το πειρατευσω αφενως (και αυτο ισχυει για ολους για να μη λεμε μαλακιες) και αφετερου γιατι δεν ηθελα να δωσω λεφτα. Ποτε δεν ειπα παιζω αντιγραφα για να τα δω πως ειναι και μετα τα αγοραζω.
cyrax
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από teocool Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 02:09

οκ αρα πρωτον δν εχω ασχοληθει με demos

δευτερον θεωρούμε παραλογες αποψεις περι δοκιμης παιχνιδιων με αυτο το τροπο π ανεφερα πριν την αγορα

whatever
teocool
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από cyrax Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 02:19

Με αυτα που λες για τα demos ναι μαλλον δεν εχεις ασχοληθει.

Δηλαδη ειναι πιο φυσιολογικο να μπει καποιος στον κοπο να πειραξει την κονσολα του για να τεσταρει ενα παιχνιδι, απο το να επιλεξει 5-6 αλλους τροπους να ενημερωθει. (Demos, internet, ενοικιαση, word of mouth).

Και σε ξαναρωταω, ποσα παιχνιδια εχεις παιξει πειρατικα, ποσα εχεις τελειωσει και ποσα εχεις παρει γνησια απο αυτα.

Να ξερεις παντως οτι δε θα καναμε αυτη τη συζητηση αν ελεγες απλα παιζω πειρατικα γιατι ετσι γουσταρω.

Εγω παντως δε θα σου ελεγα κατι, ουτε θα το κατεκρινα.

Η κουβεντα μας ειναι καθαρα για το αν υπαρχουν ή οχι οφελη απο την πειρατια ή τουλαχιστον εγω σε αυτο το υφος θα ηθελα να γινει η κουβεντα και οχι επι προσωπικων αποψεων και τι κανουμε εμεις ή οι φιλοι μας, γιατι δεν αποτελουν δειγμα του συνολου.
cyrax
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από Senzo Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 02:55

απορια.
αφου καποιος δεν εχει λευτα να τα παρει αυθεντικο οποτε γιατι να μην το παιξει πειρατικο? αφου ετσι και αλλιος ποτε δεν θα το αγοραζε, (λογο μη χρηματων).
οποτε πως χανει λευτα μια εταιρια?
πειρατεια με η χωρις αν δεν εχεις λευτα δεν μπορεις να το παρει ετσι και αλλιος αυθεντικο.
οποτε???
Senzo
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 6363
Ατάκα : Ps3: Senzo-X
Registration date : 19/01/2008

Δημοσίευση από cyrax Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 03:31

Ειναι καλη η ερωτηση που κανεις και υπαρχουν πολλες απαντησεις.

1) Δε χανει, ετσι απλα χωρις περαιτερω αναλυση ειναι οπως το θετεις
2) Αν το παρουμε ηθικα, ειναι κλοπη και η κλοπη ειναι παρανομη. Στην συγκεκριμενη περιπτωση λογω της ευκολιας και της ατιμωρησιας η παρανομια πλεον δεν εχει αξια.
3) Και παλι εχεις δικιο, αλλα σε ποσο ποσοστο μπορεις να πεις οτι οσοι πειρατευουν δεν εχουν λεφτα και το κανουν απλα επειδη ειναι ευκολο. Στους 1000 πειρατες εχουν ολοι προβλημα οικονομικο ? ΕΠισης γιατι υπαρχει η αναγκη να παιξει καποιος τα παντα. Οπως ειπα και πριν τροποι ενημερωσης υπαρχουν, με μια χαλαρη οικονομια, χωρις να ειναι λεφτας καποιος μαζευεις το μηνα λεφτα για ενα παιχνιδι που αξιζει, γι'αυτο επιμενω στην ευκολια ευρεσης και στην λαιμαργια, απλα θελουμε να παιζουμε τα παντα. Αν δεν υπηρχε η πειρατια, ο πρωην πειρατης θα εβρισκε τροπο να αγορασει.

Θα μπορουσα να αντιστοιχισω την πειρατια με κλοπη υλικου αγαθου, αλλα ειναι δυσκολη τετοια αντιστοιχιση, γιατι στην περιπτωση του υλικου αγαθου αφαιρεις το ιδιο το αγαθο ενω στην περιπτωση του software ειναι αυλο και το αρχικο αντικειμενο παραμενει και η ζημια στην 2η περιπτωση εγκειτε στις λιγοτερες θεωρητικα πωλησεις (που οπως ειπα δεν υφιστανται γιατι απλα η πειρατεια δεν ειναι τοσο εκτεταμενη οσο παρουσιαζεται εδω περα.)

Για μενα το κοστος δεν ειναι θεμα, φθηνες αγορες μπορουν να γινουν ανα πασα στιγμη. Υπαρχουν απειρα sites με αγοραπωλησιες, ειτε καινουριων ειτε μεταχειρισμενων. Πηρα προσφατα στο PS3 5 παιχνιδια, 40λιρες ολα μαζι. Δεν ειναι καινουρια, αλλα δεν τα πηρα και ακριβα. Ειπα και πριν digital 30 ευρω παιχνιδι για One.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την cyrax στις 26th Απρίλιος 2014, 03:34, 1 φορά
cyrax
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από Geo4ever Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 03:32

Τρελό offtopic η κουβέντα άλλα θα πω και εγώ κάτι.
Η πειρατεία ήταν είναι και θα είναι αποκλειστικά για το τσαμπέ, τέλος.-
Δεν έγινε επειδή ξαφνικά τα παιχνίδια έγιναν χειρότερα από παλιά και εμείς τους τιμωρούμε, έγινε επειδή μας συμφέρει και επειδή μπορούμε να το κάνουμε.
Οι επιπτώσεις στο gaming υπάρχουν τόσο στις εταιρίες όσο και σε εμάς. Οι μεν εταιρίες πλέον προσανατολίζονται συνεχώς στο online στα dlc και στα microtransactions για να ρεφάρουν πιθανά διαφυγόντα κέρδη και εμείς οι παίχτες χάσαμε το single και την πραγματική ενασχόληση με τα games, καθώς με τα cfw-rgh κ.τ.λ δοκιμάζουμε πολλά παιχνίδια για 15-20 λεπτά.
Η θεωρία ότι το σπάσιμο μίας κονσόλα την βοηθάει, για εμένα είναι ιδιαίτερα πολύπλοκο να απαντηθεί, αλλά αν όντως βοηθάει είναι μόνο σε συγκεκριμένη χρονική στιγμή και ελεγχόμενη.
Η άμεση και ανεξέλεγκτη πειρατεία δεν νομίζω ότι ωφελεί μία κονσόλα.
Τα παιχνίδια δεν έγιναν χειρότερα λόγω της πειρατείας, αλλά λόγω αύξηση της αγοράς με αποτέλεσμα να αυξηθεί η ποσότητα των προσφερόμενων παιχνιδιών και επομένως και η ποιότητα.
Τα αξιόλογα παιχνίδια εκτιμούνται από τους παίκτες βλ. GTA V.
Υπήρχε ζωή και πριν την πειρατεία, ακόμα και πριν τις ενοικιάσεις (εποχές mega drive/snes) με την απλή μέθοδο της ανταλλαγής παιχνιδιών και των οργανωμένων αγορών (άλλο τίτλο εγώ, άλλο εσύ άλλο αυτός και με την τράμπα όλοι παίζαμε 3 τίτλους και αγοράζαμε στην ουσία 1),πλέον με τις ενοικιάσεις γίνεται μία χαρά δουλειά, η πειρατεία απλά είναι η χαρά του αδηφάγου τσαμπατζή (εξαιρώ τους χρήστες που δεν έχουν δυνατότητα ενοικίασης στην πόλη τους.)
Geo4ever
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 2433
Τόπος : Πρέβεζα
Ατάκα : Η Ιστορία θα κρίνει...
Registration date : 15/12/2009

Δημοσίευση από cyrax Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 03:36

Να συμπληρωσω οτι τα παιχνιδια, σαν κοστος ειναι φθηνοτερα απο οτι κοστιζαν καποτε, βαζοντας μαζι, υποτιμισεις, πληθωρισμους βιωτικο επιπεδο κτλ.

Και για αλλη μια φορα, αγορες απ'εξω και απο μικρα μαγαζια. Υπαρχει ζωη περα απο το Πλαισιο και το Public.
cyrax
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από teocool Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 07:48

cyrax έγραψε:Με αυτα που λες για τα demos ναι μαλλον δεν εχεις ασχοληθει.

δλδ αυτα π λεω για το darksiders τα αγνοεις μιας κ ειχα παιξει κ ντεμο κ το κανονικο δν ηταν ιδια

cyrax έγραψε:Και σε ξαναρωταω, ποσα παιχνιδια εχεις παιξει πειρατικα, ποσα εχεις τελειωσει και ποσα εχεις παρει γνησια απο αυτα.

αναρωτιεμαι αν αυτη τη στιγμη πρεπει να παω να μαθω ξανα ελληνικα η να αρχισω δευτερη γλωσσα γτ ενω σ απανταω πως αν ειχα λεφτα θα τ εκανα γτ ειμαι λατρης των collectibles κ ακομη κ πειρατικα να τα παιξω θα τα παρω γτ μ αρεσει η ολη φαση, θελεις μαλλον να ικανοποιησεις το εγω σ κανοντας ξανα κ ξανα την ερωτηση

οταν καποιος μπορει να κανει κ τα 2 κ αν μπορουσα ναι θα τα επαιρνα αυθεντικα κ θα τα επαιζα κ πειρατικα λιγες μερες νωριτερα για να δω αν αξιζει τα 30 ευρω ελαχιστο π λες

για σενα τα 30 ευρω λες οκ 30 ευρω πολυ καλη τιμη αλλα για μενα 30 ευρω ειναι τριαντα ευρω κ ποτε στη ζωη μ δν ξοδεψα 30 ευρω αν δν ειμαι σιγουρος για αυτο π θα παρω οτι θα με ικανοποιησει

δν ξερω ποσο διαφορετικα να στο πω σου μιλαω ειλικρινα
teocool
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από Ep71 Power Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 10:48

και γω το κανω αυτο με τιτλους που μου αρεσουν!!θα παιξω πειρατικα καποια παιχνιδια και αν μου αρεσουν πολυ, θα τα παρω σε αρκετα χαμηλωτερη τιμη οταν τα βρω για να τα εχω.Δε βρισκκω παραλογη τη σκεψη αυτη!

Η πειρατεια ειναι και ενας παραγοντας για να αγορασει καποιος ενα συστημα, ειδικα απο casual gamers .και σιγουρα ευνοει και τις πωλησεις με τη σειρα του(πχ, οταν το ps3 δε επαιζε πειρατικα, οσους μεγαλης η πολυ μικρης ηλικιας, η γενικα ασχετους με το gaming ηξερα, δεν ρωταγαν τι τιτλους εχει το συστημα , αλλα αν παιζει σπασμενα παιχνιδια και αυτο το συστημα αγοραζαν. Φυσικα, εδω Ελλαδα, ανεκαθεν η πειρατεια ειχε την τιμητικη της)

Ο hardcore θα το παιξει ειτε πειρατικο ειτε αυθεντικο no matter what!
Ep71 Power
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 597
Τόπος : Αθηνα,Αγια Μαρινα
Ασχολίες : Cars,drums and videogames
Ατάκα : Την παλευεις?
Registration date : 27/11/2011

Δημοσίευση από Vag.93 Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 11:08

Ο τεο δεν εχει λεφτα αλλα ζηταει στις αγγελιες Vita.
Προβλεπεται ατελειωτη διασκεδαση στο μενου...

Επειδη την εχουμε κανει και απο κοντα την κουβεντα και πηγαμε να αρπαχτουμε αν θυμασαι...το εχουμε ξαναπει οτι το gaming ειναι ενα χομπυ που απαιτει καποια χρηματα. Το να παρακαμπτεις την πληρωμη στο χομπυ σου δεν ειναι ουτε μαγκια, ουτε αποψη... Το κανεις σιγουρα απο αναγκη ή απο τσιγκουνια. Αλλα πραγματικα οταν βλεπω παραδειγματα με ανθρωπους να κλαιγονται πως δεν τους φτανουν τα λεφτα και κατα τ αλλα αγοραζουν κινητα, κονσολες και λοιπα gadget, παυει να υπαρχει κατανοηση.
Το παραπανω επειδη και απο κοντα και εμεσα στα ποστ σου με εχεις πει "λεφτα"... ενω κατι τετοιο δεν ισχυει. Απλα εχουμε διαφορετικες προτεραιοτητες.

Το testing μπορουν να το κανουν και αλλοι. Υπαρχουν site, υπαρχει το metacritic, υπαρχουν τα forums και γενικα απο το "ιντερνετ" και μετα εχουμε πολλες επιλογες.. Δεν χρειαζεται να το κανεις μονος σου. Ή καλυτερα δεν πρεπει να το κανεις μονος σου. Γιατι ειμαι σιγουρος πως απο τα παιχνιδια που θα κατεβασεις δεν θα αγορασεις ουτε τα μισα. Και συ και ολοι μας.

Προφανως και η πειρατεια με/μας βοηθαει σε πολλα πραγματα. Και στην διασκεδαση και στην δουλεια μας (καποιους). Αλλα δεν ειμαι και περιφανος γι αυτο που κανω. Και αυτο ειναι το θεμα μας, οτι η πειρατεια δεν ειναι ουτε μαγκια ουτε βοηθαει τους επαγγελματιες του χωρου να εξελιξουν το αντικειμενο. Δεν προσφερει κατι στο gaming, μονο στην απληστια μας.
Κυριως με το PS4 που εχω τωρα και δε μπορω να κατεβασω τιποτα, εχω αρχισει να εκτιμαω περισσοτερο τα παιχνιδια επειδη τα πληρωνω, να τους δινω περισσοτερο χρονο και να ασκω και καλυτερα την κριτικη μου. Και φυσικα αν αγοραζαμε ολοι τα παιχνιδια που μας αρεσαν θα περνουσαμε και ενα μνμ στους publishers. Θα αλλαζε λιγο το σκηνικο και δεν θα ειχαμε μονο shooter τις κακιας ωρας, να τα κανουν μαγκες τα 10χρονα στο Live...

Back ontopic λοιπον, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, δεν πιστευω πως η πειρατευση του One θα ειναι η λυτρωση. Πιστευω πως οι σοβαρες αποκλειστικοτητες και η αλλαγη στασης προς τον καταναλωτη θα την σωσουν..

Vag.93
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 12073
Ασχολίες : Web Development
Ατάκα : What doesn't kill you, gives you XP
Registration date : 27/06/2009

http://www.360-gr.com/

Δημοσίευση από cyrax Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 11:15

Teocool , αρα τοση μιλας για καποιο θεωρητικο συμπαν. Γι'αυτο σου λεω πες απλα παιζω πειρατικα γιατι γουσταρω και ασε τις δικαιολογιες. Ποιο εγω μου, χεστηκα.

Παιδια μαλλον δε διαβαζετε τι εχει γραφτει πιο πισω.

Δε μπορω να το εξηγησω αλλιως.

ΤΟ PS3 πουλαγε αψογα πολυ πριν την πειρατεια, δε το βοηθησε η πειρατεια το 2011 που εσπασε. Αντιστροφως αναλογα ουτε το Xbοχ βοηθηθηκε απο την πειρατεια, ακριβως γιατι ειναι μικρο το ποσοστο που ασχολειτε. Οταν λεω μικρο εννοω οτι απο τα 80.000.000 πωλησεις τα 2.000.000 πειρατευουν. Ειναι μικρο ποσοστο, και φενεται απο τις πωλησεις παιχνιδιων τις περιοδους που δεν ειχε hack το PS3 που ειναι ισαξιες με το Xbox που ειχε hack.

Θελω ρε μαγκες παντως οταν θα εχετε δουλεια μεθαυριο, να συναντατε αντιστοιχα προβληματα απο κοσμο που δεν εχει λεφτα, αφου γινατε ρομπεν των δασων ολοι, τοτε δε θα σας πειραζει.
cyrax
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από teocool Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 12:07

το πως μεγαλωσα κ το πως θα φερομαι αν κ οποτε εχω δουλεια-λεφτα ξερω πολυ καλα μονο εγω
την ιδια λογικη θα εχω κ τοτε δν θα αλλαξει κατι
ετσι μεγαλωσα
βαγγελη δν υπαρχουν σε τετοια ζητηματα προτεραιοτητες οπως τ θετεις
δν ξερεις πως ζω κ δν ξερεις τπτ απο μενα για το πως κ τι αγοραζω
το οτι εγω ζηταω βιτα δν σημαινει οτι μ περισσευουν
δλδ αμα βρεις καποια λεφτα δν θα σκεφτεις να παρεις 2 κονσοκες κ οποτε βρεις να παιρνεις π κ π παιχνιδια κ για τις 2 αλλα θα παρεις μια κ καμια 5αρια παιχνιδια ακομη
το οτι ζηταω βιτα σημαινει εξασφαλιζω την κονσολα κ οταν εχω λεφτα παιρνω τ παιχνιδια
οσο για το λεφτας δν χρειάζεται να πω κατι ουτε να κατηγορησω
τα δεδομενα μιλάνε απο μονα τους
καποιος παλευει να δωσει 100 ευρω να παρει μια κονσολα καποιος θεωρει οτι ενα παιχνιδι του maxαρε το πσ κ πρεπει να παει σε 4k αναλυσεις
το gaming ομως το θελουν κ οι 2 στον ιδιο βαθμο
παρολα αυτα ομως κρίνουμε τον αλλον π ακολουθει μια τακτικη διαφορετικη π αναφερω διαφορετικη απο τους αλλους
τσπ δν θελω να το σχολιασω αλλο πραγματικα γτ δυστυχως η ευτυχως δν εχετε μπει σε δυσκολες καταστασεις να ξερετε τι σημαινουν αυτα π αναφερω οποτε αυτα π λετε κ οτι λετε ειναι λογια τ αερα
λογια π παρολο π τ λες τοσο τελεια κ εισαι τοσο ετυμολογος οταν βρεθεις στα σκατα χανετε τα λογικα σας
για αυτο το λογο αποδεχτειτε κατι δοαφορετικο απο αυτο π πιστευετε
teocool
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από teocool Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 12:10

Ep71 Power έγραψε:και γω το κανω αυτο με τιτλους που μου αρεσουν!!θα παιξω πειρατικα καποια παιχνιδια και αν μου αρεσουν πολυ, θα τα παρω σε αρκετα χαμηλωτερη τιμη οταν τα βρω για να τα εχω.Δε βρισκκω παραλογη τη σκεψη αυτη!

Η πειρατεια ειναι και ενας παραγοντας για να αγορασει καποιος ενα συστημα, ειδικα απο casual gamers .και σιγουρα ευνοει και τις πωλησεις με τη σειρα του(πχ, οταν το ps3 δε επαιζε πειρατικα, οσους μεγαλης η πολυ μικρης ηλικιας, η γενικα ασχετους με το gaming ηξερα, δεν ρωταγαν τι τιτλους εχει το συστημα , αλλα αν παιζει σπασμενα παιχνιδια και αυτο το συστημα αγοραζαν. Φυσικα, εδω Ελλαδα, ανεκαθεν η πειρατεια ειχε την τιμητικη της)

Ο hardcore θα το παιξει ειτε πειρατικο ειτε αυθεντικο no matter what!

cyrax πες κ στο παιδι παραπανω για το θεωρητικο συμπαν π ζει γτ ισως να μν τ βλεπει
teocool
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από Vag.93 Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 12:20

Σπόιλερ:

Vag.93
Administrator
Administrator

Δημοσίευση από teocool Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 12:21

α γαμησου ρε μαλακα Razz
teocool
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από Vag.93 Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 12:25

ουπς....  admin power 

Razz

Vag.93
Administrator
Administrator

Δημοσίευση από cyrax Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 12:32

Ρε φιλε εσυ εβαλες ταμπελα λεγοντας για λεφταδες πριν, και δεν ειναι η πρωτη φορα που το κανεις, χωρις να ξερεις τι κανει ο αλλος που δινει λεφτα για κονσολα, κοιτας απλα τι κανεις εσυ και πως αντιλαμβανεσαι τους γυρω σου που απλα πληρωνουν για να αγορασουν κατι, μιλας για δυσκολες καταστασεις λες και ξερεις τι εχει περασει ο καθενας μας στη ζωη του επειδη μπορει να σου ετυχε μια φορα στραβη και την εχεις δει χαλια. Και μετα μιλατε για ρατσισμο στο ποστ που εκανε ενας πιο πανω.

Αν αυτα τα λεφτα που πετας δεξια αριστερα για κονσολες τα κραταγες για να πληρωνεις τα παιχνιδια της μιας δεν θα ειχες προβλημα, αφου οπως λες ζοριζεσαι. Πχ με τα 100 ευρω του βιτα που θες να παρεις, παιρνεις απο αμαζον με λιγο ψαξιμο 3 ή 4 παιχνιδια για το PS4. Aρκετα για να σε κρατησουν καλλυμενο για αρκετο διαστημα.

Αυτο για την ενναλακτικη πραγματικοτητα που λες δε το σχολιαζω καν.

Γι'αυτο σου λεω, η πειρατεια μας εχει κανει λαιμαργους, θελουμε τα παντα, εκει ειναι το κακο, και να σου πω κατι, αν την λογικη αυτη την εφαρμοσουμε σε ολες τις βαθμιδες της ζωης μας, θα καταρευσουμε.
cyrax
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από teocool Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 12:46

τελος παντων ενταξει δν τ συνεχιζω αλλο
απλως τυγχανει την λογικη αυτη π εκανα εγω να την εχει κανει παραπανω κ ο φιλος
τουλαχιστον δν ειμαι ο μονος κατι ειναι κ αυτο
teocool
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Δημοσίευση από punisher996 Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 12:57

Παει το topic!!
punisher996
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 253
Τόπος : Θεασσαλονικη
Ασχολίες : Gaming,motorcycles
Ατάκα : -Half of me wants to strangle you-And the other half?-To hit you with a truck
Registration date : 09/10/2011

Δημοσίευση από Vag.93 Την / Το 26th Απρίλιος 2014, 13:01

Indeed... Τουλαχιστον προσπαθω να το φερω στο ontopic, γιατι ξεκινησε η κουβεντα σχετικα με το exploit του one και εφτασε εδω...

Αλλα τεσπα, ηταν σχεδον νεκρο το τοπικ...ας πουμε οτι αναστηθηκε...
Πειτε τιποτα σχετικο να ξαναερθει στα ισα...

Vag.93
Administrator
Administrator

Σελίδα 37 από 40 Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης